Rólunk

A gyülekezetről

A gyülekezetről

Gyülekezetünk a Magyarországi Baptista Egyház tagja. A Baptista Hitvallás értékrendje szerint éljük életünket, követjük és hirdetjük az értünk életét adó Krisztust.

A Gyulai Baptista Gyülekezet alapítási éve 1891. Ez év május 25-én történt hitvalló keresztség, bemerítés eseményétől számítjuk a Gyülekezet megalakulását.

Imaházunk nagytermében egy bibliavers részlet olvasható, melynek betöltése célkitűzésként nem változott, nem változhatott az évtizedek során. Megélőivé vágyunk lenni ennek az igének egyéni és közösségi szinten egyaránt. „Mi a megfeszített Krisztust hirdetjük.”

A honlapon történő tájékozódás mellett a személyes találkozásra hívunk mindenkit. Nyújtsanak ehhez kapcsolódási pontokat a vasárnapi istentiszteletek, a korosztályonkénti bibliaórák, és minden más kiscsoportos találkozás egyaránt.

Isten áldását, Jézus Krisztus megismerését kívánja a gyülekezet lelkipásztora,

Merényi Zoltán

Gyülekezetünk címe: 5700 Gyula, Munkácsy M. u. 11/b

Számlaszáma: 10402623-00027911-00000008